Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Kolo zázraků vypráví příběh milostného trojúhelníku na pozadí neradostného života 50. let. Snímek vtrhnul do kin začátkem nového roku. Exceluje v něm pohledný zpěvák Justin Timberlake a famózní Kate Winslet, kteří hrají ústřední mileneckou dvojici!

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

DOKONALÉ RETRO: Nový film Woodyho Allena stojí za zhlédnutí nejen kvůli fenomenální ústřední dvojici

Kolo zázraků - 11
zdroj: TV Nova Kolo zázraků - 11
aktualizováno 07.01.2018, 21:00 | 07.01.2018, 21:00 | Maci/nova.cz

Kolo zázraků vypráví příběh milostného trojúhelníku na pozadí neradostného života 50. let. Snímek vtrhnul do kin začátkem nového roku. Exceluje v něm pohledný zpěvák Justin Timberlake a famózní Kate Winslet, kteří hrají ústřední mileneckou dvojici!

Existují režijní mistři, kteří stárnou s grácií. Martin Scorsese zůstává ve svých pětasedmdesáti relevantní jako dřív, Clint Eastwood zvládá vyvolat výběrem témat a pevnou režií zájem i s blížící se devadesátkou. Do tohoto klubu jistě patří i mistr mezilidských vztahů – Woody Allen. Zásadní režisér, kterého mnoho začínajících filmařů považuje za svůj idol, je i v pokročilém věku velmi čiperný. Ani po osmdesátce si nedopřává odpočinku a servíruje do kin další jistotu.

Kolo zázraků
(Foto: TV Nova)


Posmutnělá komedie Kolo zázraků se odehrává v 50. letech na Coney Islandu, idylické matějské pouti a výstavní skříni dnes tak oblíbeného retro stylu. Vypravěčem příběhu je plavčík s literárními ambicemi Mickey (Justin Timberlake), který si začne s nešťastnou servírkou a bývalou herečkou Ginny (Kate Winslet). Ginny je vdaná za dobromyslného, leč ne zrovna okouzlujícího kolotočáře Humptyho (Jim Belushi). Do toho se však připlete Humptyho dcera (Juno Temple), dosud provdaná za mafiána.

Kolo zázraků - 9
(Foto: TV Nova)


Ta samozřejmě nezůstane romanticky založenému Mickeymu lhostejná, a tak se rozjíždí milostný čtyřúhelník. Ústřední kvarteto předvádí velmi dobré výkony. Největším plusem pak je právě výkon Kate Winslet v titulní roli Ginny, ženy utopené v nejprůměrnějším životě, u níž se právě začaly projevovat udupané ambice! Právě Kate a Justin si svými výkony říkají o zlatou sošku.Do standardního vztahového mixu ale Allen přidává několik příjemných drobností, které zahánějí nudu a odvracejí pozornost od toho, že všechno diváci už nejednou viděli. Rozhodně pobaví divadelnost – stylový Coney Island funguje jako pěkná kulisa, ale většina děje se odehraje v jednom malém bytě. Allen dobře ví, že je tuto klaustrofobičnost potřeba ozvláštnit, a tak důsledně pracuje se světlem. Záře neexistujících reflektorů osvětluje postavy v klíčových chvílích.

 • Kolo zázraků - 14
 • Kolo zázraků - 13
 • Kolo zázraků - 12
 • Kolo zázraků - 11
 • Kolo zázraků - 10
 • Kolo zázraků - 9
 • Kolo zázraků - 8
 • Kolo zázraků - 7
 • Kolo zázraků - 6
 • Kolo zázraků - 5
 • Kolo zázraků - 4
 • Kolo zázraků - 3


Do velké míry je to zásluha kameramana Vittoria Storara, jenž patří coby držitel tří Oscarů mezi deset historických rekordmanů a má na svědomí geniální obraz Coppolovy Apokalypsy či Bertolicciho Konformisty.

Kolo zázraků - 4
(Foto: TV Nova)


Divadelně vyumělkovaný milostný mnohoúhelník funguje jako rámec pro odkrytí hlubších jizev na duši jednotlivých figur. Film rozhodně patří k nejpříjemnějším překvapením začátků nového roku!

 

Kolo zázraků běží v českých kinech od 4. ledna 2018 a pokud máte rádi retro filmy se skvělým řešením mezilidských vztahů, tak vám rozhodně nesmí uniknout!NEPŘEHLÉDNĚTE:
TO JE PODÍVANÁ! 10 hollywoodských hereček, které se ve filmech rády svlékají!

ZAPOMENUTÉ PÁRY showbyznysu: Víte, že spolu tyhle hvězdy chodily?

Autor: MaciSdílejte s přáteli:
Přidejte komentář