Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Natáčení satirické komedie Ostravak Ostravski bylo v jednu chvíli dost psychicky náročné pro Igora Chmelu. Jak se s nečekanou událostí vyrovnal?

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

Bolestné natáčení: Igora Chmelu čekalo v krematoriu nepříjemné překvapení

FILM OSTRAVAK OSTRAVSKI: Igor Chmela natáčel film ve stejném krematoriu, kde se loučil s rodiči!
zdroj: TV Nova FILM OSTRAVAK OSTRAVSKI: Igor Chmela natáčel film ve stejném krematoriu, kde se loučil s rodiči!
aktualizováno 02.11.2018, 12:58 | 02.11.2018, 11:28 | TV Nova

Natáčení satirické komedie Ostravak Ostravski bylo v jednu chvíli dost psychicky náročné pro Igora Chmelu. Jak se s nečekanou událostí vyrovnal?

Ostravak Ostravski je satirická komedie inspirovaná fenoménem anonymního blogera. Hlavní postavou je Jarek Ostravski, původně horník jako každý jiný. Když ale v dole bouchne jedna ze štol a on zachrání spoustu svých kamarádů ze závalu, stane se hrdinou a najednou se mu život obrátí naruby! V hlavní roli se objeví rodilý Ostravan Igor Chmela, ve filmu si rovněž zahrála ostravská pěvecká ikona Věra Špinarová.

FILM OSTRAVAK OSTRAVSKI: Igor Chmela natáčel film ve stejném krematoriu, kde se loučil s rodiči!
(Foto: TV Nova)

Co jste o filmu dost možná nevěděli?

Představitel hlavní role Igor Chmela zažil při natáčení snímku Ostravak Ostravski nevšední zážitek! Část děje se totiž odehrává v ostravském krematoriu přímo při kremacích, a přesně v tomto krematoriu se před několika lety loučil Igor se svými rodiči. Nejdříve se musel herec s touto situací vyrovnat a následně zašel za místním spalovačem, aby se dozvěděl, jak to vlastně v krematoriu chodí

♦ Herci si kromě jiného vyzkoušeli i opravdovou jízdu těžní klecí do podzemí.

♦ Zajímavé je, že scény z dolů se natáčely v Mostě. Jinak je ale film přesný odraz Ostravy a její atmosféry, hraje zde i mnoho místních herců.

♦ Postava Ostravaka je přesným odrazem ostravského dělníka podle Igora Chmely. On sám se v Ostravě narodil a sám nějakou dobu pracoval jako traťový dělník. Jeho kolegy byli i horníci, takže svou postavu staví na reálné zkušenosti.

♦ Ředitel vydavatelství Repronis Jiří Němec a Lukáš Krečmar jsou jediní ze tří lidí, kteří znají skutečnou identitu utajovaného autora knihy Denik Ostravaka na jehož náměty byl film natáčený.

  • Tiskovka Ostravak ostravski - 17
  • Aktéři filmu Ostravak ostravski
  • Tiskovka Ostravak ostravski - 19
  • Tiskovka Ostravak ostravski - Igor Chmela
  • Tiskovka Ostravak ostravski - 5
  • Tiskovka Ostravak ostravski - Pavel Kikinčuk
 

♦ Rozpočet filmu byl 20 milionů korun, nakonec film stál okolo 16 milionů korun.

♦ Během jednadvaceti natáčecích dní filmový štáb v čele s režisérem Davidem Kočárem natáčel po celé Ostravě. Výjimkou nebyl ani festival Colours of Ostrava, kde měli například dohodnutou spolupráci s členy hudební skupiny Lake Malawi.

♦ Film se měl natáčet již v roce 2014, ale kvůli nedostatku financí a zdravotním potížím producenta Viktora Krištofa bylo vše odloženo.

 

Satirickou komedii Ostravak Ostravski uvidí diváci v pátek 2. listopadu 2018 od 20:20 na TV Nova.

 Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář

Plán útěku - 3

VŠIMLI JSTE SI? Ze Stallonea se koncem filmu Plán útěku stal levák! Důvod je smutný »

Během natáčení Plánu útěku předčasně vyhasl mladý život. Bolestná ztráta hodně ztížila natáčení filmu, v němž se setkaly dvě akční legendy – Sylvester a Arnold. Co se stalo? ... více»

Kokosy na sněhu - 4

Autoři Kokosů na sněhu pozměnili zásadní události: Závěrečná nehoda ve skutečnosti skončila tragicky »

Film Kokosy na sněhu je inspirován skutečnou událostí. Většina věcí ve snímku však pravda není! Věděli jste, co všechno si scénáristé vymysleli? ... více»

Fast Food Film - 4. část

ČESKÝ ÚTOK NA OSCARA?! Krátký snímek z českého projektu Fast Food Film slaví »

Duc Viet Duong alias Dužan. Že vám tohle jméno nic neříká? Měli byste si ho ale určitě zapamatovat! Protože právě on má možnost do České republiky přívést po patnácti letech Oscara! Na Nova Plus se teď můžete na jeho dílo podívat. ... více»