Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Herec Bill Paxton za velkou louží proslul jako pracovitý a srdečný člověk, který má na kontě takové trháky, jako je Titanic, Termínátor, ale třeba i Twister. Díky poslednímu jmenovanému se dočkal úžasného uctění památky...

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

FOTO: Dojemná pocta zesnulému představiteli hlavní postavy trháku Twister

Vložit video na:

aktualizováno 14.02.2019, 16:32 | 10.02.2019, 12:28 | Kir

Herec Bill Paxton za velkou louží proslul jako pracovitý a srdečný člověk, který má na kontě takové trháky, jako je Titanic, Termínátor, ale třeba i Twister. Díky poslednímu jmenovanému se dočkal úžasného uctění památky...

Bill (Bill Paxton) a Jo (Helen Hunt) Hardingovi patří k profesionálním lovcům bouří. K vědcům, kteří běží vstříc tornádu, zatímco ostatní utíkají, aby získali data, která by snad konečně pomohla ve snaze dokázat včas varovat před vznikem ničivého přírodního jevu. Nyní mají technologii schopnou vytoužená data nasnímat, problém však je, že větrné víry, které se blíží, budou mnohem nebezpečnější, něž by kdokoli z nich očekával…

Twister - 1
(Foto: Archiv TV Nova)

• Natáčení v Oklahomě bylo zdrženo kvůli teroristickému útoku v Oklahoma City, ke kterému došlo 19. dubna 1995. Většina štábu pomáhala s odklízením trosek budovy, která byla zasažena bombovým útokem.

• Nahrávka velbloudího bučení byla zpomalena a použita jako zvuk tornáda.

• Část staré zástavby města Wakita ve státě Oklahoma byla zdemolována kvůli natáčení scén vyobrazujících následky tornáda. Studio poté městu uhradilo přestavbu zničených částí a filmaři městu na důkaz vděčnosti přenechali nový hasičský vůz, který se objevil ve filmu.

  • Twister - 5
  • Twister - 6
  • Twister - 4
  • Twister - 3
  • Twister - 2
  • Twister - 1

• Pro vytvoření silného větru v některých scénách byl použit triskový motor z letadla Boeing 707.

• „Dorothy“ byla pojmenována po hrdince Čaroděje ze země Oz, která je do pohádkové země přenesena právě tornádem. Samotné zařízení je pak inspirováno skutečným přístrojem, který je označen „T.O.T.O.“. Ten se vědci pokoušel v osmdesátých letech dostat dovnitř tornáda, podobně jako ve filmu, bohužel měli jen jeden úspěch, kdy se T.O.T.O. dostalo na okraj víru. Kvůli extrémnímu nebezpečí při snaze umístit zařízení do oka tornáda však byl na začátku devadesátých let projekt zrušen.

• Po předčasném skonu Billa Paxtona, který zemřel 25. února 2017 ve věku 61 let kvůli komplikacím po operaci srdce, se více než 200 „lovců bouří“ spojilo, aby pomocí svých GPS lokátorů na radaru napříč třemi státy napsali jeho iniciály a vzdali tak hold jeho památce. Tento typ uctění památky se předtím odehrál pouze pětkrát a vůbec poprvé pro někoho, kdo sám nebyl lovcem bouří.


Twister - Bill Paxton - 1
(Foto: Twitter)
Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář

Mamma Mia - 5

10 let čekání, striktní zákaz od ABBY a podruhé potopený Titanic: Muzikál Mamma Mia! udivuje dodnes »

Prosluněný řecký ostrov, písně slavné švédské skupiny, americké hvězdy filmového plátna a trefný italský název. Co je to? Přeci muzikálový hit Mamma Mia! Jaká jsou jeho tajemství? ... více»

Jak šel čas s Tomem Cruisem v sérii Mission: Impossible - 2

Skvělá zpráva pro fanoušky Toma Cruise: Vydává se na další nemožné mise. Něco je ale jinak... »

Poslední díl Mission Impossible Toma Cruise vydělal v kinech nejvíc z celé série, nemluvě o fantastických ohlasech od diváků a kritiků. Protože šlo už o druhé úspěšné vedení jednoho režiséra v rámci Mission: Impossible, není se co divit, že si ho studio hodlá ponechat. Diváky ale čeká v rámci vývoje série zásadní změna... ... více»