Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Proč byly z filmu vyškrtnuta některé ženské hrdinky a jak měl snímek Mr. Bean: Největší filmová katastrofa původně skončit?

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

Katastrofický konec i škrty v ději a postavách: Jak mělo vypadat první filmové dobrodružství Mr. Beana?

Vložit video na:

aktualizováno 01.06.2019, 14:39 | 01.06.2019, 10:43 | Nova.cz

Proč byly z filmu vyškrtnuta některé ženské hrdinky a jak měl snímek Mr. Bean: Největší filmová katastrofa původně skončit?

Mr. Bean je oblíbená britská komediální postava. Mnozí skalní fanoušci se ale báli, jak to dopadne, když se krátké skeče natáhnou do celovečerního filmu. Mr. Bean: Největší filmová katastrofa sleduje známého podivína až do Ameriky, kde má mít proslov v prestižní galerii, která koupila dílo za několik milionů dolarů. Ano, němý hrdina ve filmu promluví a dostane se do dalších šílených situací. Tohle nedopadne dobře!

 

• Film měl původně končit scénou, kdy se pan Bean vrátí zpět do Anglické národní galerie, kterou nalezne opuštěnou a rozhodne se vrátit do Ameriky k rodině Langleyových. Mělo se jednat o trik ostatních zaměstnanců galerie, kteří chtěli, aby Bean byl pryč ještě o něco déle.

• Svého času koloval drb, že úplně první plánovaný konec filmu měl zahrnovat zemětřesení. Kvůli otřesům pak mělo dojít k rozbití skleněné schránky okolo obrazu a poškození samotného rámu díla, čímž by byl odhalen Beanův podvod s plakátem. Závěrečné titulky pak měly naběhnout po záběru na hystericky křičícího Elmera.

• Ve velké části filmu se původně měla objevit postava jménem Annie, nepříliš bystrá dívka pracující v muzeu. Ze scénáře však byla vyškrtnuta, jelikož pro vyprávění děje nebyla příliš podstatná.

Rowan Atkinson jako Mr. Bean - 8
(Foto: TV Nova)

• Přítelkyně Mr. Beana ze seriálu, Irma, se ve filmu vůbec neobjevuje. A Beanův ikonický medvídek se objeví až na konci filmu.

• Z filmu byla vškrtnuta scéna, kdy si Mr. Bean poté, co „ztratí“ v krocanovi hodinky, nasadí krocana na hlavu a a David mu pomáhá jej sundat.

• Jedná se o první film, který vydělal více než 100 milionů dolarů ještě před uvedením do amerických kin.

Rowan Atkinson jako Mr. Bean - 9
(Foto: TV Nova)

• Ve Finsku se film stal nejsledovanějším snímkem roku 1997!
 

Na film Mr. Bean: Největší filmová katastrofa se těšte v sobotu 1. 6. od 17:40 na Nově a v repríze v pondělí 3. 6. od 18:20 na Nově Cinema.Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář