Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Německý herec René Steinke, představitel Toma Kranicha ze seriálu Kobra 11, se poslední roky věnuje herectví už jen okrajově. Dává přednost svému synovi a koníčkům. Ze své slavné role ale těží dodnes.

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

KOBRA 11: Představitel Toma Kranicha končí! Prozradil, co ho láká víc než herectví

Kobra 11 - Tom Kranich - 4
zdroj: Oficiální zdroj / Facebook / Instagram Kobra 11 - Tom Kranich - 4
aktualizováno 11.07.2018, 13:15 | 11.07.2018, 13:14 |

Německý herec René Steinke, představitel Toma Kranicha ze seriálu Kobra 11, se poslední roky věnuje herectví už jen okrajově. Dává přednost svému synovi a koníčkům. Ze své slavné role ale těží dodnes.

Všichni si jistě pamatujete modrookého Toma Kranicha, dlouholetého parťáka Semíra Gerkhana z Kobry 11. Co se s ním po odchodu z populárního seriálu stalo?
 

Německý herec René Dan Steinke letos oslaví už 55. narozeniny, žije v poklidu v Berlíně a má jednoho syna. Stále se občas objevuje v televizních seriálech a na prknech divadla. Naposledy třeba loni ve hře „Im Sommer wohnt er unten“.


Ve volném čase rád čte detektivky a knihy o psychologii, věnuje se mnoha sportům včetně fotbalu, karate a potápění. Mluví německy, anglicky a španělsky a s oblibou si dá sushi a červené víno.

Kobra 11 - Tom Kranich - 1
(Foto: Oficiální zdroj / Facebook / Instagram)

K herecké profesi se dostal až poté, co se vyučil informačním technikem a následně jezdil se sanitkou. Po absolvování herecké školy začal účinkovat v divadle a v podstatě náhodou dostal hlavní roli ve filmu Vernehmung der Zeugen.
 

Opravdový zlom přišel až v roce 1999 s rolí dálničního policisty Toma Kranicha v seriálu Kobra 11, kde odehrál s pauzou celých pět řad a na začátku šesté dojemně umírá v náručí svého parťáka. Jak sám říká, natáčení pro něj bylo velmi obtížné. Osobně se účastnil kaskadérských scén, natáčelo se denně od rána do večera a hlavně byl pod tlakem toho, že se na seriál každý týden koukalo přes 6 miliónů Němců. Láska k autům mu zůstala, herec má v garáži mimo jiné i legendární sporťák Porsche 911 Cabrio.

  • Kobra 11 - Tom Kranich - 5
  • Kobra 11 - Tom Kranich - 3
  • Kobra 11 - Tom Kranich - 2
  • Kobra 11 - Tom Kranich - 1
  • Kobra 11 - Tom Kranich - 4

Seriál Kobra 11 můžete sledovat každý všední den od 16:45 na Nova Action. Odvysílané díly poté najdete na webovém portálu NovaPlus.cz.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nešikovný policista z Kobry 11 Bonrath téměř nestárne. Může za to jeho zajímavý koníček?

NA ŽIVOT A NA SMRT: Semirovi parťáci to v Kobře 11 nemají jednoduché. Toto jsou jejich osudy!Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář