Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Film Krásná pokojská vypráví romantický příběh, jeho příprava však až tak romantická nebyla: Filmaři zažili odklady natáčení, radikální změny scénáře i výměnu režiséra!

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

PROBLEMATICKÉ NATÁČENÍ: Romantická komedie Krásná pokojská málem nevznikla! Původní příběh nevyhovoval

Krásná pokojská
zdroj: VOYO.cz Krásná pokojská
aktualizováno 06.12.2017, 17:07 | 06.12.2017, 16:45 | Kir

Film Krásná pokojská vypráví romantický příběh, jeho příprava však až tak romantická nebyla: Filmaři zažili odklady natáčení, radikální změny scénáře i výměnu režiséra!

Krásná pokojská Jennifer Lopez okouzlí hotelového hosta Ralpha Fiennese. On je bohatý a vlivný, ona je pouze chudou matkou výřečného synka. V této americké romantické komedii prožijí na cestě ke šťastnému konci spoustu útrap. Samotná příprava filmu na tom nebyla o moc lépe! Co jste o tomto snímku nevěděli?

Krásná pokojská - 9
(Foto: Krásná pokojská)


- Film je volně inspirován skutečnými událostmi. V roce 1959 si Steven Rockefeller, syn známého politika a podnikatele Nelsona Rockefellera, vzal Anne-Marie Rasmussen, pokojskou, která pracovala v jejich rodinném hotelu na Manhattanu.

- Film získal několik nominací Teen Choice Award, mimo jiné za nejlepší filmovou lhářku (Jennifer Lopez), nejlepší herečku (Jennifer Lopez) a nejlepší filmový polibek.

- Růžové večerní šaty, které si Jennifer Lopez ve filmu oblékla na benefiční večeři, jsou inspirované večerní módou padesátých let. Jennifer Lopez to prohlásila živě v televizi během vysílání americké verze SuperStar. Jedna ze soutěžících jí totiž řekla, že je velkou fanynkou filmu a neúspěšně se snažila najít podobné šaty na svůj maturitní ples.

Krásná pokojská - 3
(Foto: Krásná pokojská)


- Ralph Fiennes, který ve filmu ztvárnil Christophera Marshalla, je znám divákům po celém světě jako filmový Lord Voldemort.

- John Hughes měl původně film podle vlastního scénáře i režírovat. Projekt se tehdy jmenoval The Chambermaid, tedy jednoduše „Pokojská“. Měl být novým ztvárněním Popelky a hlavní role byla obsazena Hilary Swank (Million Dollar Baby, P.S. Miluji tě). V lednu 2001 bylo oznámeno, že Hughes bude film pouze produkovat a natáčení začne v březnu téhož roku. V říjnu 2001 byl na post režiséra dosazen Wayne Wang s novým scénářem, jenž napsal Kevin Wade a který příběh odehrávající se ve dvacátých letech přesunul do současnosti. Sandra Bullock krátce poté projevila zájem o hlavní roli, zatímco Julia Roberts nabídku odmítla.

- Autor námětu John Hughes požádal, aby jeho jméno nebylo v titulcích uvedeno, neboť hotový film měl velmi málo společného s příběhem, který sám napsal a který se odehrával v Chicagu. V titulcích je tedy jako autor námětu uveden Edmond Dantès, což je hrdina románu Alexandrea Dumase Hrabě Monte Christo. Hughes stejný pseudonym použil ve filmech Beethoven (1992) a Tvrďák Taylor (2008).

  • Krásná pokojská - 9
  • Krásná pokojská - 8
  • Krásná pokojská - 7
  • Krásná pokojská - 6
  • Krásná pokojská - 5
  • Krásná pokojská - 4
  • Krásná pokojská - 2
  • Krásná pokojská - 1


- Maria Redford, která si zahrála roli reportérky, je dcerou Roberta Redforda.

- Kniha, kterou Marisa (Jennifer Lopez) čte, je Drama nadaného dítěte aneb Hledání pravého já od Alice Miller.

- Na základě filmu vznikla v roce 2011 telenovela Una Maid en Manhattan. Byť je vytvořená americkou produkcí, byla natočena ve španělštině. 

 

Romantickou komedii Krásná pokojská sledujte ve středu 6.12.2017 od 20:00 na Nova Cinema.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP CHYBY filmu Krásná pokojská: Všimli jste si také, co Jennifer Lopez nezvládla?

VEZME ZA SRDCE: Jediný film, za který režisér nechtěl plat, a strachem se třásli i lidé na placeSdílejte s přáteli:
Přidejte komentář