Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pokud byste si chtěli vychutnat některou seriálovou klasiku z přelomu tisíciletí, s Čarodějkami rozhodně nešlápnete vedle. Neohrožené sestry Halliwellovy nejenže převálcovaly kdejakého démona, ale především se navždy zapsaly do srdcí fanoušků. Jak...

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

Nenávist mezi kolegyněmi, vyčerpání i příbuzenské vztahy! Takové bylo natáčení Čarodějek

Čarodějky - 3
zdroj: Instagarm/ You Tube Čarodějky - 3

Vložit video na:

aktualizováno 05.02.2019, 09:38 | 05.02.2019, 09:38 | Nova.cz

Pokud byste si chtěli vychutnat některou seriálovou klasiku z přelomu tisíciletí, s Čarodějkami rozhodně nešlápnete vedle. Neohrožené sestry Halliwellovy nejenže převálcovaly kdejakého démona, ale především se navždy zapsaly do srdcí fanoušků. Jaká atmosféra provázela natáčení divácky oblíbeného seriálu?

Sestry Piper, Phoebe a Prue (později nahrazená Paige) záhy po smrti své babičky zjistí, že byly obdařeny magickými schopnostmi, které mají za úkol využít v boji proti zlu v San Francisku. Přestože Čarodějky s pomocí Knihy stínů plné zaklínadel a lektvarů dennodenně ochraňují nevinné před zlými démony, snaží se zároveň žít normální život mladých žen a hlavně musí utajit svou moc před okolním světem.

Čarodějky - 13
(Foto: Instagarm/ You Tube)

Přestože seriál Čarodějky nejen u nás dosáhl velké popularity, o těchto zajímavostech z natáčení jste možná dosud neslyšeli:

Phoebe (Alyssa Milano) měla původně ovládat levitaci. Tuto schopnost však scénáristé nakonec vyškrtli, protože by speciální efekty byly příliš nákladné. Nakonec byla tedy Phoebe obdařena jasnovideckými předtuchami z budoucnosti.

Herečky Shannen Doherty (Prue) a Alyssa Milano se ve skutečnosti na place zrovna dvakrát nemusely. Milano dokonce dala tvůrcům ultimátum – buď Čarodějky opustí Doherty, nebo ona. Nakonec v seriálu skončila Doherty a její postava byla nahrazena nejmladší nevlastní sestrou Paige.

Čarodějky - 4
(Foto: Nova.cz)

Každá z představitelek sester Halliwellových má alespoň jedno tetování.

Rose McGowan (Paige) a Brian Krause (Leo Wyatt, seriálový manžel Piper) jsou příbuzní.

* Nejdražší seriálovou rekvizitou byla Kniha stínů. Vážila 5 kilogramů a téměř každá stránka byla vytvořena ručně, celkem třemi různými umělci. Kromě originálu byly vyrobeny také dvě lehčí kopie používané ve scénách, ve kterých se s knihou utíká nebo hází.

Čarodějky - 12
(Foto: Instagarm/ You Tube)

* Představitelka Paige Rose McGowan byla ze všech sester nejvyšší. Měří přitom pouhých 165 cm.

Přestože fanoušci Čarodějky milují, hlavní aktérky na seriál nevzpomínají v nejlepším. Rose McGowan ve své autobiografii uvedla, že natáčení bylo „vyčerpávající a psychicky devastující“. Holly Marie Combs (Piper) si zase několikrát veřejně postěžovala na chování společnosti Warner Bros.

  • Čarodějky - 8
  • Čarodějky - 7
  • Čarodějky - 6
  • Čarodějky - 5
  • Čarodějky - 4
  • Čarodějky - 3
  • Čarodějky - 2
  • Čarodějky - 1


Boj Čarodějek proti démonům z podsvětí můžete sledovat každý den, odpoledne i večer, na stanici Nova Gold.

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář

Čarodějky - 1

Vše, co jste kdy chtěli vědět o Čarodějkách: Phoebe prožila při natáčení romantickou lásku »

Čarodějky patřily nejen v devadesátých letech k nejoblíbenějším seriálům. Tři krasavice obdařené kouzelnou mocí zneškodňovaly démony jako na běžícím páse. Jména Phoebe, Piper a Prue, která byla později vystřídaná Paige, jsou známé fanouškům po celém světě. Co jste možná o seriálu nevěděli? ... více»

Čarodějky - 10

Piper, Prue, Phoebe nebo Paige: Hlasujte pro svou nejoblíbenější Čarodějku! »

Kdo by neznal Čarodějky. Seriál, který se začal vysílat v roce 1998, uchvátil všechny věkové kategorie. každá dívka chtěla být jako Piper, Phoebe nebo Paige. Která byla vzorem pro vás? ... více»

Čarodějky - 6

Sestry Halliwellovy po 20 letech: Nejznámější Čarodějky jsou stále kočky! »

Prue, Piper, Phoebe a Paige. Čtyři sestry, které zná celý svět. Jak se představitelkám populárních Čarodějek daří několik let po natočení poslední epizody populárního seriálu? ... více»