Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Před pár lety proletěl sociálními sítěmi hoax, že Meky Žbirka odešel do písničkářského nebe. To ale rozhodně není pravda a zde je další důkaz!

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

NEPŘEHLÉDNĚTE: Meky Žbirka vydává novou desku! Chystá k ní speciální koncertní křest

Miro Žbirka - 1
zdroj: Profimedia Miro Žbirka - 1
aktualizováno 13.09.2018, 17:57 | 13.09.2018, 17:27 | TV Nova / TV Nova

Před pár lety proletěl sociálními sítěmi hoax, že Meky Žbirka odešel do písničkářského nebe. To ale rozhodně není pravda a zde je další důkaz!

Nejen silueta samotného Mira Žbirky se stala inspirací pro známou českou malířku a grafičku Mílu Fürstovou žijící ve Velké Británii. Náměty chodila čerpat i do studia 3 v Abbey Road, kde Miro Žbirka nahrával své již druhé album. Seznámila se tak nejen s celým zdejším hudebním týmem podílejícím se na vzniku (Rob Cass, producent, Blair Cunningham - bicí, Robbie McIntosh – kytary, Hamish Stuart - baskytara, Dean Ross – klávesy a Pears McIntyre – kytary), ale i se Žbirkovou rodinou. Všechny tyto zážitky a dojmy, spolu s fragmenty z Mirových skladeb, pak vetkla do jedinečných grafik.

Miro Žbirka a Katarína Knechtová
(Foto: TV Nova)
 

Mílu Fürstovou proslavil zejména ilustrovaný obal alba skupiny Coldplay Ghost Stories, pro časopis ArtLover nedávno řekla: „Chris Martin je vrstevník, ale Meky je hvězda. Když jsem byla malá, on už byl slavný a měl hity!“

 

 

Miro Žbirka naopak zase složil poklonu jí když řekl: „Album už je hotové a připravené. Jsem rád, že jsme všechno stihli. Už za necelý měsíc bude na světě a s ním i skvělý obal ilustrovaný báječnou Mílou Fürstovou. Jde o opravdu výjimečné dílo. Obzvlášť se vyjímá na velkém obalu vinylu.“

 

V těchto dnech vzniká pro druhou skladbu z alba videoklip. Premiéru bude mít Skúška snov ve stejný den jako celé Double Album. Tentokrát jde o duet, ke kterému napsal text Kamil Peteraj a hudbu Miro Žbirka. Do hlavních rolí obsadil – dnes již dvorní Žbirkův režisér (a syn) - David Žbirka samozřejmě hlavní protagonisty: Katku Knechtovou a Mira Žbirku. Natáčí se kousek za Prahou v produkci Vojtěcha Nedvěda.

 

Miro Žbirka vydává nové album
(Foto: TV Nova)

 

Double Album ve slovenštině i angličtině vydává Universal Music 5. 10. 2018 na 2CD a 2LP. a Chystají se k němu speciální tři klubové koncertní křty, ve kterých Mira Žbirku doprovodí jeho kapela, ale také zahraniční hosté v Praze (25. 10. 2018, Lucerna Music Bar), Hradci Králové 27. 10. 2018, Klub Denoche) a Brně (29. 10. 2018, Sono Centrum).

 

 Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář

The Voice Česko Slovensko

Ukaž, co v tobě je! Na casting The Voice můžeš přijít i bez registrace. SEZNAM MÍST A TERMÍNŮ »

Světová show The Voice se vrací do Česka a Slovenska! Nezáleží na tom, jestli jsi profesionál nebo amatér, přihlásit se může každý, komu je více než 15 let. A pozor, na castingy se dá přijít i bez registrace! ... více»

Miro Žbirka - 1

Miro Žbirka vydal nový klip: Prý v něm hraje nejhezčí holka z Londýna! VIDEO »

Miro Žbirka v Londýně natočil nový videoklip k singlu Dievča. Takovou perfektní módní show, jako v jeho klipu, jen tak neuvidíte! ... více»