Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zajímají vás novinky a trendy z oblasti stavebnictví nebo jen chcete zjistit, jak získat pro své bydlení peněžní příspěvek? Přinášíme vám krátký přehled dotací, které můžete od státu získat.

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

Víte, na jaké dotace na bydlení máte nárok? Od státu můžete dostat miliony

Dotace - FOR ARCH, stavba
Dotace - FOR ARCH, stavba
aktualizováno 25.08.2019, 16:13 | 25.08.2019, 16:13 | Nova.cz / len

Zajímají vás novinky a trendy z oblasti stavebnictví nebo jen chcete zjistit, jak získat pro své bydlení peněžní příspěvek? Přinášíme vám krátký přehled dotací, které můžete od státu získat.

Pokud je vám do 36 let a pečujete o dítě do 15 let, můžete využít například dotaci na bydlení pro mladé. Tento program vám umožní začít realizovat novostavbu, koupit nový rodinný dům nebo zmodernizovat vaše stávající obydlí. Na výstavbu nebo koupi velkého domu to může být pak až 2 000 000 korun! Nejvýše však 80 % skutečných nákladů.

Dotace - FOR ARCH, výstava

Program Nová zelená úsporám zase nabízí majitelům rodinných domů dotace na výstavbu, zateplení a na zdroje energie. Nově zařazena je také podpora instalace venkovní stínicí techniky, jako předokenní žaluzie, rolety či slunolamy, protože tyto techniky mají tepelněizolační schopnosti a mohou zabraňovat únikům tepla, čímž šetří náklady na vytápění. Naopak v létě zase slouží k tomu, aby se místnosti nepřehřívaly.

Také je možné získat příspěvek na solární termické a fotovoltaické systémy. Obdobně mohou lidé čerpat i z kotlíkových dotací na výměnu starých, neekologických kotlů na pevná paliva. Stačí jít a zažádat si v rámci jednotlivých krajů.

Dotační titul Dešťovka poskytuje až 50 % nákladů na využití dešťové vody v domácnosti. Konkrétní výše je stanovena tím, k jakému účelu tuto vodu budete používat. Nejjednodušší je zachytávání dešťové vody pro zalévání zahrady, to je dotováno až 20 000.

K dispozici jsou i specifické dotace určené pro hendikepované. Tím může být příspěvek na zvláštní pomůcku, který představuje dávku pro lidi s těžkým zdravotním postižením. S tím souvisí stavební práce spojené s uzpůsobením bytu nebo domu za účelem jejich používání postiženou osobou nebo různé pomůcky usnadňující jejich přesun.

Dotace - FOR ARCH, přednáška

Pokud se chcete dozvědět podrobnosti, můžete od úterý 17. do soboty 21. září navštívit areál EXPO PRAHA v Letňanech, kde se bude konat jubilejní 30. ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH.Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář