Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Klasický pohádkový příběh Popelky byl zfilmován roku 2015. Film získal nominaci na Oscara v kategorii nejlepší kostýmní design, protože Popelčiny šaty byly opravdu velkolepé. Co o nich určitě nevíte?

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

Pohádkové šaty Popelky: Stály majlant a herečka v nich nemohla na záchod!

Popelka
zdroj: oficiální zdroj Popelka
aktualizováno 23.12.2018, 10:53 | 23.12.2018, 10:53 | Nova.cz

Klasický pohádkový příběh Popelky byl zfilmován roku 2015. Film získal nominaci na Oscara v kategorii nejlepší kostýmní design, protože Popelčiny šaty byly opravdu velkolepé. Co o nich určitě nevíte?

Mladá Elka (Lily James) přijde nejdříve o matku a poté, co si její otec najde novou ženu, zemře i on. Se zlou macechou (Cate Blanchett) a jejími dvěma dcerami má samá trápení. To oni jí dají jméno Popelka, jelikož je od samé práce pořád umazaná. Ubytuje se na půdě, kde si najde kamarádky myšky, které jí budou nápomocné. V lese potká prince (Richard Madden). Princ později uspořádá bál, jen aby našel záhadnou Elku. Macecha jí samozřejmě zakáže na bál jít, naštěstí se objevuje kouzelná víla kmotřička (Helena Bonham Carter), která Popelčin život navždy změní...

Popelka
(Foto: oficiální zdroj)

Lily James si jako Popelka nejvíce užívala nošení modrých bálových šatů!

Cena šatů, ve kterých se Popelka objevila ve filmu, se odhaduje na 12 000 dolarů za kus. Což je asi 300 000 korun. Dohromady bylo vyrobeno osm různých verzí šatů. Kratší šaty pro scény, ve kterých musí Lily James běžet. Výroba všech osmi verzí zabrala 4 000 hodin. Na každé šaty bylo použito téměř 5 kilometrů nití a 250 metrů látky. Vrstvy na povrchu sukně jsou vyrobené z tak lehkého materiálu, že se doslova vznáší, když jej herečka vyhodí do vzduchu.

 

Popelčin střevíček vyrobila firma Swarovski z křišťálového skla, vážil necelý 1 kilogram. Na modré šaty, které měla Popelka na bále, bylo přišito celkem 110 tisíc krystalů Swarovski.

Popelka
(Foto: oficiální zdroj)

Při oblékání šatů strávila Lily James 20 minut. Když si chtěla v šatech odskočit, musela použít speciální nočník. Nejsložitější scénou v šatech byl pro ni tanec s princem, ten jí na ně totiž neustále šlapal.
 

Kouzelnou pohádku Popelka sledujte na TV Nova v neděli 23. 12. od 20:20, nebo v repríze ve čtvrtek 27. 12. od 13:50 na tomtéž kanále.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář

Nejlepší pohádky Walta Disneyho

Petr Pan, Popelka či Malá mořská víla? HLASUJTE o nejlepší klasickou disneyovku! »

Příběhy o lásce, naději a vítězství dobra nad zlem miluje snad každý. Největším producentem takových pohádek je bezesporu Walt Disney. Která z jeho klasických pohádek je podle vás nejlepší? ... více»

Disney Popelka 1950 - 12

ODHALENÍ: Zpackané doplňky způsobily změny ve filmu! Legendární Popelka má svá tajemství »

Legendární animované zpracování příběhu o Popelce společnosti Walt Disney prodělalo změny, které způsobili tvůrci doplňkového zboží! Co ještě nevíte o klasické pohádce? ... více»