Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Natáčení filmu musí být pečlivě promyšlené do sebemenších detailů. Důležité je přesné načasování, kulisy, domluva s herci a další věci. Ovšem ne vždy se všechno povede. Své by o tom mohl vyprávět úspěšný herec Robert Downey Jr., představitel hlavn...

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

Tak to se nepovedlo! Koho a proč zranil Robert Downey Jr. při natáčení Sherlocka?

Sherlock Holmes: Hra stínů
zdroj: Warner Bros. Pictures Sherlock Holmes: Hra stínů
aktualizováno 19.08.2019, 00:12 | 19.08.2019, 00:00 | Nova.cz / len

Natáčení filmu musí být pečlivě promyšlené do sebemenších detailů. Důležité je přesné načasování, kulisy, domluva s herci a další věci. Ovšem ne vždy se všechno povede. Své by o tom mohl vyprávět úspěšný herec Robert Downey Jr., představitel hlavní role ve filmu Sherlock Holmes: Hra stínů. Ten totiž nechtěně ublížil nevinnému komparzistovi, který pouze dělal svou práci...

Slavný detektiv má v druhém pokračování oblíbené série zcela nového a stejně mazaného protivníka jako je on sám – profesora Moriartyho. Tento muž bez svědomí neváhá provádět ty nejhorší špatnosti. Když Holmes začne vyšetřovat bombové atentáty v Evropě, tuší, že jejich strůjcem bude právě profesor. S tím souvisí i zdánlivá sebevražda rakouského korunního prince. Společně s poněkud nedobrovolnou pomocí svého věrného doktora Watsona a cikánskou kartářkou Sim odhaluje Sherlock velkolepý, prohnaný plán profesora, který by mohl mít neblahé následky pro celý svět.

Sherlock Holmes: Hra stínů - 2
(Foto: Warner Bros. Pictures)

Již před premiérou tohoto dílu bylo ohlášeno, že bude následovat třetí pokračování. A to navzdory faktu, že režisér Guy Ritchie tvrdil, že to bude záviset především na úspěchu druhého filmu. Nakonec byla produkce třetího snímku pozastavena kvůli nesplněným očekáváním.

 • Postavy procestují mnoho zemí. Například Anglii, Francii, Německo a Švýcarsko.

Sherlock Holmes: Hra stínů - 8
(Foto: Warner Bros. Pictures)

 • To, že se Sherlock Holmes v jednu chvíli převleče za ženu, byl nápad samotného Roberta Downeyho Jr. V dané scéně při tom použije rtěnku v tubě. Ovšem tento typ rtěnky byl vyvinut až v roce 1915, tudíž v roce 1891 ještě neexistoval.

Sherlock Holmes: Hra stínů - 16
(Foto: Warner Bros. Pictures)

Skladatel Hans Zimmer požádal o spolupráci na hudbě romskou kapelu Cigánských barónov z východního Slovenska a skupinu Sendreiovci z Bratislavy. Nahrávání pak probíhalo ve Vídni.

 • Robert Downey Jr. při natáčení scény s mnoha figurínami silně dupl z legrace na ležící gumovou ruku na podlaze. Když se ozval křik komparzisty, uvědomil si, že nebyla umělá. Naštěstí se nikomu nic nestalo a všichni se zasmáli.

Sherlock Holmes: Hra stínů - 12
(Foto: Warner Bros. Pictures)

Známým faktem je, že Sherlock Holmes má rád různé návykové látky. Kromě kokainu používá v tomto snímku i balzamovací roztok – formaldehyd. Přestože tato látka způsobuje poleptání sliznice, kóma i smrt, Holmes žádné z těchto příznaků nemá. Pití tohoto drinku si náramně užívá.

 • Příběh filmu je inspirován především knihou Arthura Conana Doyla s názvem Hlavní problém. Nicméně můžeme nalézt i odkazy na povídky Znamení čtyř, Údolí strachu nebo Umírající detektiv.

Film Sherlock Holmes: Hra stínů můžete zhlédnout na Nově v pondělí 19. srpna od 20:20 hodin nebo na stanici Nova Cinema ve středu 21. srpna od 17:35.Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář