Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Juraj Ďurdiak se proslavil rolí prince Velena po boku Libuše Šafránkové v pohádce Princ a Večernice. Jako prince ho zná každý, poznali byste jej ale dnes?

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

FOTO: Toho byste nepoznali! Jak vypadá princ Velen z legendární pohádky Princ a Večernice?

Vložit video na:

aktualizováno 01.05.2019, 11:07 | 01.05.2019, 11:07 | Kir

Juraj Ďurdiak se proslavil rolí prince Velena po boku Libuše Šafránkové v pohádce Princ a Večernice. Jako prince ho zná každý, poznali byste jej ale dnes?

Slovenský herec, zpěvák a podnikatel Juraj Ďurdiak se narodil 27. dubna 1952 v Bratislavě. Vystudoval herectví na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě a operní zpěv na bratislavské konzervatoři. Zahrál si v několika televizních filmech, mezi lety 1974 až 1976 navíc působil jako herec a zpěvák v Divadle pre děti a mládež v Trnavě.

Juraj Ďurdiak
(Foto: Národní filmový archiv / Profimedia)

Roku 1978 nastala Jurajovo velká chvíle, když mu režisér Václav Vorlíček nabídl roli prince Velena ve filmu Princ a Večernice na motivy pohádky Boženy Němcové. Ta sklidila velký úspěch a z Juraje se prakticky přes noc stala hvězda.
Podobný úspěch o rok později sklidilo drama Smrť šitá na mieru. Juraj se poté objevil ve spoustě seriálů a televizních filmů, úspěchu, který sklidil jako princ Velen, však již znovu nedosáhl.

Juraj Ďurdiak
(Foto: Národní filmový archiv / Facebook)

V devadesátých letech se věnoval podnikání, mimo jiné vlastnil kavárnu U Anjelov na Starém Městě v Bratislavě. Dnes účinkuje v operetách a muzikálech bratislavské Nové scény. Od roku 2002 je tam navíc uměleckým šéfem. V posledních letech se opět objevuje v seriálových i filmových rolích.


Věděli jste, že…
Jurajovi v roli prince Velena propůjčil hlas herec Petr Svojtka. Svojtkovým hlasem promlouval i Pavel Trávníček v další slavné pohádce režiséra Vorlíčka - Tři oříšky pro Popelku.

Princ a Večernice
(Foto: TV Nova / Národní filmový archiv / Ústřední půjčovna filmů)Pohádku Princ a Večernice můžete sledovat ve středu 1. května od 15:45 na TV Nova nebo v repríze v neděli 5. května od 11:30 na tomtéž kanále.Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář