Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Snídaňové štěně Sunny se vydalo na důležité vyšetření. Proč skončilo na operačním sále? Tento zákrok je pro asistenčního psa naprosto nezbytný!

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

VIDEO: Sunny musel podstoupit operaci! Bez ní by se nemohl stát asistenčním psem

Vložit video na:

aktualizováno 12.03.2018, 14:13 | 12.03.2018, 14:13 | kar

Snídaňové štěně Sunny se vydalo na důležité vyšetření. Proč skončilo na operačním sále? Tento zákrok je pro asistenčního psa naprosto nezbytný!

Sunny už má za sebou mnoho vyšetření, ale to zásadní absolvoval teprve nedávno – vyšetření kostry. Až toto vyšetření mělo rozhodnout, jestli může být předán do rodiny jako asistenční pes. Kdyby totiž kosti nebyly v pořádku, nemohl by v pozdějším věku svoji „profesi“ vykonávat, protože by to pro něj bylo příliš bolestivé.

Sunny a kastrace-veterinář
(Foto: TV Nova)

Celé vyšetření se dělá v narkóze. A aby Sunny nemusel být uspaný dvakrát, provedli mu na veterinární klinice rovnou kastraci, která je pro asistenční psy nezbytná. „Pudy jsou daleko víc než výcvik a ten pes by mohl chtít běžet za háravou fenkou. Proto je kastrace důležitá, aby mohl být předatelný," vysvětlila Sunnyho cvičitelka z organizace Helppes.

V reportáži zjistíte, jak vyšetření dopadlo! A jak probíhal zákrok?


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Trenér Sunnyho promluvil o intimním tématu. Jak je to u asistenčních psů s kastrací?

OSTNY A MATICE! Snídanové štěně Sunny napadlo kaktus! Kdo ze souboje vzešel jako vítěz?Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář

Sunny ve Snídani

Trenér Sunnyho promluvil o intimním tématu. Jak je to u asistenčních psů s kastrací? »

Snídaňové štěně Sunny se ve studiu Snídaně s Novou pořádně vyřádilo. Tím, kdo ho v jeho zlobení podporoval, byl moderátor Petr Říbal. Že by shazovali povánoční kila? ... více»